Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budu ráda, když zde nebo v Návštěvní knize necháte svůj vzkaz, připomínku, námět ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Velikonoční prostírání a to další ...

(Moni, 7. 2. 2008 10:18)

No, já jsem objevila v tom Patchorku takovou sadu - košík, prostírání, kohoutek. Neměla jsem moc času to studovat, ale jako takové zákoutí do té naší óbr kuchyně by to možná nebylo špatné. Jenže jsem si taky konečně objednala ve Fabric Shacku látky (ve slevě, jak jinak) na dětskou deku, která musí být hotová v dubnu, až se kamarádce narodí mimi, tak na ní konečně vyzkouším lepené křivky :-)) To mám zase velké oči, co?

Velikonoce

(Dana, 7. 2. 2008 9:51)

No asi bych měla velikonoce přivítat něčím novým, co? Zamyslím se nad sebou. Sice mám ty dva jarní ubrusy, ale už jsme je umazali a jsou v prádle, tak to už nové není. Jenže teď jsem pohlcená těmi romantickými růžičkami, moc se těším, až budou hotové. Každý bloček, který přidám k ostatním mě vždycky potěší. Dala jsem si denní limit dva bloky, ale budu muset, ač nerada, od toho odskočit, bude taky Valentýn. Ale nějakou slepičku si asi střihnu. Myslela jsem i na slepičí prostírání.

No tak hurá

(Moni, 7. 2. 2008 9:18)

Tak to jsem ráda, že jste obě takové šikulky. Danule, už se těším na výsledek :-)) Jsi totiž dobrá a zvládneš to! Já Ti věřím a už Tě plácám po ramenou :-)) Já jsem včera vyštrachala velikonoční motivy v nějakém německém časopisu z loňska, tak se na to o víkendu podívám, jestli bych se do toho pustila.
Dano, a co Vy, chystáte něco "spešl" velikonočního?

slépky

(Danule, 6. 2. 2008 15:03)

Když jste mi nedaly na vybranou :-) tak jsem to vymyslela! :-)) Vtip je ve způsobu složení, ted už je pyramida na světě -ještě dopilovat drobnosti při šití a kuřátko bude jedna radost (doufám, že se mi to podaří v dohledné době). Stěhuji stroj po bytě a hledám mu optimální místečko, to mě ted zdržuje :-/ Nezastírám, že mi pomohla strategie Dany - "Jsi dobrá, jsi výborná, máš na to, to zvládneš. A když se to nepovede, je třeba se pochválit: No vidíš, je to SUPER!!! Mohlo to dopadnout hůř. :-") Je to dobrý přístup, třeba ho aplikovat pořád!! :-D

kuřátka

(Dana, 6. 2. 2008 12:47)

No, já bych si s těmahle kuřatama asi poradila, i když na tyhle věci je mnohem lepší manžel. Znáte to, chlapi mají lepší protorovou orientaci, proto asi i líp couvají. :-))
Moni, musíte si věřit a dopředu se nebát. Já si vždycky říkám, že když jsem u zkoušky na VŠ zvládla ( sice za ubohou trojku ) řez anuloidem, tak nějaký zvláštně střižený rukáv, natož slepice mě nemůžou rozhodit. Jsou to sice jen podpůrné kecy, ale aspoň mě to přinutí to zkusit.V nejhorším zkazím látku. Ale o popelnicích tu už byla řeč. :-D Musíme na to jako Američani: Jsi dobrá, jsi výborná, máš na to, to zvládneš. A když se to nepovede, je třeba se pochválit: No vidíš, je to SUPER!!! Mohlo to dopadnout hůř. :-)
Přeju hezký den bez migrény.

Ještě jednou kuřátka

(Moni, 6. 2. 2008 12:33)

Tak hlásím, že mě snad už migréna opouští :-)) Včera večer jsem se hrabala ve strých PŽ a návod na kuřátka jsem nenašla. Zkusila bych to ušít od oka, problém je, že jakmile je to trojrozměrná věc, mám problém si to představit a rozvrhnout rozložené - bojovala jsem takhle i ve škole s řezy na krychli ... Zkusím to, ale vůbec nedokážu odhadnout výsledek.
Taky jsem včera bojovala s migrénou tím, že jsem zkoušela šít. Dopadlo to bídně, ušila jsem čtyři a tu poslední, jsem musela vypárat, protože jsem na to špatně viděla a byla celá křivě :-( Dnes budu doma až po osmé, to toho taky moc neudělám ... Ach jo.

lastury

(Danule, 5. 2. 2008 12:51)

Moni, určitě Tě pochválíme!! :-)) Tak dokončuj ať se můžeme podívat. Migréna je na draka, tak ať jí brzy usekneš všech deset hlav a můžeš se zase věnovat šití, hledání a nám :-)

Pratktická žena

(Moni, 5. 2. 2008 9:18)

Na tyhle pipky mám návod v předloňské Praktické ženě, zkusím to najít, ale už druhý den mě ničí migréna, tak jsem se k tomu ještě nedokopala. Ale - minulý týden jsem se pustila do těch lastur šitých na stroji, jestli to nějak nepokazím při dokončování, tak by to vůbec nemuselo vypadat zle :-)) Těším se, co tomu řeknete :-))

odkaz

(Danule, 5. 2. 2008 9:03)

tak to zkouším a nefunguje to :-(. Ale! Rovnou teda napíšu, kde jsem je viděla :-). Na rodina.cz/patchwork/ fotoalba a je to JohankaM - druhá stránka: slípky

kuřátka

(Danule, 5. 2. 2008 8:48)

http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=1089661&from_fid=6223&from_kid=32166

doufám, že bude odkaz fungovat - mě vrtají hlavou právě tahle srubová :-)

kuřata - slepice

(Dana, 4. 2. 2008 12:35)

http://foto.dama.cz/foto.php?f=246228

Aspoň foto, tyhle jsou minimalistické.

Bernina a já

(Moni, 3. 2. 2008 15:09)

Tak hlásím, že šklolení jsem absolvovala, paní Klátilová je úžasně trpělivá a pohodová, dobrá nálada ji nepřešla ani po pěti hodinách výkladu :-))
Trochu jsem ji šokovala, že si nedělám poznámky, ale já většinou, když si něco zrovna zkouším, tak psát si to už nepotřebuju :-)) Včera jsem doma poprvé zcela samostatně prošila celé odpoledne, troufla jsem si i na BSR-ku. Celkově jsem ze stroje úplně U-N-E-Š-E-N-Á-Á-Á :-)) Musíte přijet a vytkoušet si to taky (to zrovna berte už jako pozvání, jen doladíme termín :-)) ) Nikdy jsem volně neprošívala, novější stroje to zvládají, ale stařeček Pfafík nechtěl ... Budete moct posoudit, jak velký rozdíl to je. Jediné, co mě trošku vadí, je to, že Berninka je pěkně rozcapená, pokud jde o nitě. Já šiju dost obyčejnými no name, ale tahle potvůrka to pozná a "chlupatice" se jí nelíbí. Když jsem jí dala Gutermana, tak to bylo úplně jiný kafe ... Tak to jsou zatím všechny zprávy z bojiště (jo, ještě jsem včera zvládla oddělat jednu jehlu - vybrala jsem špatnou kombinaci patky a stehu) :-)))

Kuřátka

(Dana, 2. 2. 2008 23:37)

Tak prostorová kuřátka jsem nikde nenašla, asi jsem blbě hledala, ale mám už dlouho tyhle slepičí stránky s aplikacemi.
http://www.fatcatpatterns.com/chicken_patterns.htm

Berninka

(Dana, 2. 2. 2008 20:43)

Tak Moniko, honem povídejte a přehánějte ... jak jste nadšená z nové mašinky, když už na ní trénujete? Jestli co nejdříve neodpovíte, máte na svědomí, že zvědavostí prasknu. :-))

Kuřátka pro Danuli

(Moni, 2. 2. 2008 17:26)

Trojrozměrná kuřátka jsem buď neviděla a nebo jsem na to už zapomněla. Nemáš nějakou fotku, nebo jsou někde na netu?
Učím se s novým strojem, tak teď zkoumám různé druhy nastavení, zkouším patky a stehy a trénuju volné prošívání. Z toho taky vyplývá, že jsem nic nového neušila ...
Neplánuješ v dubnu návštěvu mezinárodní výstavy v Praze? Já určitě pojedu, jen nevím, jestli se přihlásit na nějaký kurz.

Monice - kuřátka

(Danule, 2. 2. 2008 8:57)

Ahoj Moni, a co takhle návod na "třírozměrná kuřátka" ?? :-) Blíží se kvapem velikonoce a já ne a ne přijít na to, jak se šijí... :-((.

Smekám ...

(Moni, 29. 1. 2008 12:14)

Dano, Vy mi něco vyprávějte, jak nestíháte ... Viděla jsem jehelníčky, sedáky a ten nový supr blok. Co to bude? Deka? Moc mě to nadchlo a těším se na pokračování :-))

Resty :-(

(Dana, 24. 1. 2008 21:55)

Moni, já prošívám ty větrníčky a nebere to konce. A ty moje plány, darmo mluvit. Jak dlouho se chystám na watercolor, mám tak krásné ladící zbytky kytičkových látek, lákají mě kaleidoskopy, protože mám krásnou látku, z které by to moc pěkně šlo, pak tu mám takový pěkný dětský kousek ze sekáče, docela by se mi chtělo do nějakého šití na papír, no prostě plánů mrak. A do toho pořád ještě doprošívávám tu velkou deku. Vždycky čekám, až se zahojím a zas kousek udělám. Jak říká Lenka, chtělo by to nechodit do práce, nebo zařídt nějak delší odpoledne a večer. A taky tu jsou lyže, večerní lyžování nemělo chybu.

Kytková deka

(Moni, 24. 1. 2008 21:47)

Ty stránky jsou moc hezké, hned jsem se šla podívat a mám chuť to zkusit. Jenže ... Nejdřív musím udělat všechno, co mám načaté a na co už mám nachystané látky ... Ale jarní prostírání nebo alespoň nějakou malou dečku na stůl asi budu muset udělat :-))
Ještě jednou, díky za typ :-)

Dahlie

(Dana, 24. 1. 2008 21:19)

Ahoj Moniko, hledala jsem něco k jiřinám a našla jsem tuhle stránku. Jsou tam pěkné bloky na kytkovou deku. Přímo ji vidím. Nebo jarní prostírání, prostě cokoliv.
Kdo je zvědavý, tak ať najukne:

http://planet-patchwork.de/?action=patch1&lng=german


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »