Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budu ráda, když zde nebo v Návštěvní knize necháte svůj vzkaz, připomínku, námět ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ten "nejšikovnější" ...

(Moni, 11. 2. 2008 10:01)

... je u nás manžel, který v sobotu pokosil v obýváku lustr. Kouličky z něj padaly jak jablka ze stromu. Sice jsem už chtěla koupit nový, ale že bych se s tím starým musela loučit tak dramaticky, to zase ne ... :-))
Jo Dano, jarní práce na zahradě jsou u nás taky vždycky hodně nárazové. Náročné je taky vybrat, co se porazí, protože všechny stromky mají hodně za sebou a každý zvlášť naše babi hájí vlastním tělem :-)) Jak znám Váš smysl pro humor (viz sobí parohy), bude Valentýnek určitě VELMI originální :-))

Krásné pondělí

(Dana, 11. 2. 2008 9:46)

Zdravím šikulky a těším se na případné nové návody. Moni: u nás byl v neděli za nejlepšího a nejšikovnějšího manžel, který skončil s pilou při kácení starých vyžilých jabloní. Byli jsme v Pace, ale jen pracovně. Až pojedeme příště, dám vědět, ale teď to byl jen rychlý pracovní nálet. :-)
Po návratu jsem šila valentýnský dárek, ale dámy, to Vám neukážu, asi by se to nehodilo dát do galerie, je to malinko rozverné, když použiju eufemismus.

také zdravím

(Danule, 10. 2. 2008 22:09)

.... a veřejně tu musím poděkovat Marcele za návod, byť "slovní" :-)protože mi to moc pomohlo. Tak nějak jsem měla představu jak to bude vypadat, ale postup šití jsem teprve pilovala :-)). Tak mi moc přišlo vhod, že Marcelka tak skvěle napsala, jak na to. Když Monika požaduje :-)ještě očička, tož koupím zítra korálky a budu přišívat. Marci, pokud máš nějaké tašky, rozděl se o ně s ostatními a přidej do galerie :-) budu se těšit :-).

Nedělní pozdrav

(Moni, 10. 2. 2008 19:05)

Ahoj děvčátka,
tak jak jste si všechny užily víkend? Z mých šicích plánů moc nezbylo, neb návštěva stíhala návštěvu ... Dnes jsem k tomu sice sedla, ale protože šiju zadní díly polštářků, tak z toho zrovna úzasňácí pocit nemám. Tedy teď už skoro ano, protože mám hotovo a jdu šít lemy :-))
Dano, taky mě napadlo, že vykřikovat moc nahlas, že jsem nejlepší a všechno zvládnu, by se mi mohlo u nás doma vymstít ... Teď zrovna řešíme, kdy a jak zvládneme pořezat nějaké stromy v sadu, a když budu za nejlepší, mohla bych skončit s motorovou pilou v ruce :-))
Máco, Ty že máš málo zkušeností? Pošli fotky pár svých patchworkových tašek a už Ti nikdo neuvěří, že máš málo zkušeností. Nezapomeň, že začátečník jsem tady já ...!
Danule, moc děkuju za Tvá kuřátka i za jejich rozkreslení na papír, zvládla jsi to skvěle (návod, jak ho tady Máca popsala byl super, viď?), jsi šikulka :-)) Když bys chtěla, mohla bych Ti tu taky založit Tvou galerii, kam bychom postupně dávaly Tvé další (a další a další) výtvory :-))

taktika

(Dana, 8. 2. 2008 21:01)

Milá Moniko, je to velice dobrá taktika, ale musíte si ji aplikovat na sebe tajně. Jakmile i ostatní zjistí, že jste dobrá, výborná a všechno zvládnete, tak za chvíli upadnete pod náporem práce, kterou na Vás ostatní přehodí. Něco o tom vím. :-)

Velikonoce

(Máca, 8. 2. 2008 17:34)

No já nevím soutěžit s tak zkušenými,ale proč né,vždycky to člověka posune dál,jen ten čas tak trochu chybí.Teď musím našít něco na dvoje trhy tak uvidím jak budu stíhat.:)

Máco,

(Moni, 8. 2. 2008 13:58)

já snad ta kuřátka budu muset zkusit ... Můžeme si tady udělat soutěž o nejhezčí velikonoční výrobek a pak si to v anketě nechat vyhodnotit. Dana už má se svými jarními ubrusy náskok, ale jsme dobré a báječné a skvělé, tak toho můžeme ještě všechny dost zvládnout :-))

Jsem dobrá ...

(Moni, 8. 2. 2008 12:37)

Dano, je to fakt dobrá taktika a začala jsem jí uplatňovat i při řízení. Minulý týden jsme zaplatili 8 tis. za opravdu škráblého blatníku a včera jsem najela v Praze na obrubník zepředu(trošičku) a večer v Boleslavi jsem vzala obrubník zadním kolem - rána to byla příšerná a můj muž téměř zkolaboval. No ale snad se nic nestalo - alespoň jsme nic nenašli ... Takže: Jsem dobrá a skvělá a mohlo to dopadnout ještě hůř !!!

Kuřátka

(Marcela, 7. 2. 2008 20:39)

Zdravím vás děvčata.Tak jsem zas nakoukla,děti mají prázdniny tak trochu nestíhám.Koukala jsem,že jste tu řešili kuřátka,jestli máte na mysli takové ty jako jehlánky,tak to jsou dva čtverce sešité ze tří stran pak rozložené a čtvrtá strana je sešitá tak,že ty švy jsou na sobě uprostřed položené a pak sešité.V nějakém švu si musíte nechat otvor na otočení a při sešívání můžete vložit na příslušná místa zobáček a hřebínek a ocásek.Doufám,že to chápete já to takhle neumím vysvětlit,já u toho musím ukazovat.Jestli už jste to vyřešili,tak se omlouvám a ty to Mončo klidně smázni.Díky Jo a pro tu látku se stavím nevím kdy,protože jak už jsem psala kluci jsou doma tak mám o zábavu postaráno.:)M.

Velikonoční prostírýní to další....

(Dana, 7. 2. 2008 11:51)

Jaké velké oči???
Jsi dobrá, jsi výborná, máš na to, to zvládneš....

Velikonoční prostírání a to další ...

(Moni, 7. 2. 2008 10:18)

No, já jsem objevila v tom Patchorku takovou sadu - košík, prostírání, kohoutek. Neměla jsem moc času to studovat, ale jako takové zákoutí do té naší óbr kuchyně by to možná nebylo špatné. Jenže jsem si taky konečně objednala ve Fabric Shacku látky (ve slevě, jak jinak) na dětskou deku, která musí být hotová v dubnu, až se kamarádce narodí mimi, tak na ní konečně vyzkouším lepené křivky :-)) To mám zase velké oči, co?

Velikonoce

(Dana, 7. 2. 2008 9:51)

No asi bych měla velikonoce přivítat něčím novým, co? Zamyslím se nad sebou. Sice mám ty dva jarní ubrusy, ale už jsme je umazali a jsou v prádle, tak to už nové není. Jenže teď jsem pohlcená těmi romantickými růžičkami, moc se těším, až budou hotové. Každý bloček, který přidám k ostatním mě vždycky potěší. Dala jsem si denní limit dva bloky, ale budu muset, ač nerada, od toho odskočit, bude taky Valentýn. Ale nějakou slepičku si asi střihnu. Myslela jsem i na slepičí prostírání.

No tak hurá

(Moni, 7. 2. 2008 9:18)

Tak to jsem ráda, že jste obě takové šikulky. Danule, už se těším na výsledek :-)) Jsi totiž dobrá a zvládneš to! Já Ti věřím a už Tě plácám po ramenou :-)) Já jsem včera vyštrachala velikonoční motivy v nějakém německém časopisu z loňska, tak se na to o víkendu podívám, jestli bych se do toho pustila.
Dano, a co Vy, chystáte něco "spešl" velikonočního?

slépky

(Danule, 6. 2. 2008 15:03)

Když jste mi nedaly na vybranou :-) tak jsem to vymyslela! :-)) Vtip je ve způsobu složení, ted už je pyramida na světě -ještě dopilovat drobnosti při šití a kuřátko bude jedna radost (doufám, že se mi to podaří v dohledné době). Stěhuji stroj po bytě a hledám mu optimální místečko, to mě ted zdržuje :-/ Nezastírám, že mi pomohla strategie Dany - "Jsi dobrá, jsi výborná, máš na to, to zvládneš. A když se to nepovede, je třeba se pochválit: No vidíš, je to SUPER!!! Mohlo to dopadnout hůř. :-") Je to dobrý přístup, třeba ho aplikovat pořád!! :-D

kuřátka

(Dana, 6. 2. 2008 12:47)

No, já bych si s těmahle kuřatama asi poradila, i když na tyhle věci je mnohem lepší manžel. Znáte to, chlapi mají lepší protorovou orientaci, proto asi i líp couvají. :-))
Moni, musíte si věřit a dopředu se nebát. Já si vždycky říkám, že když jsem u zkoušky na VŠ zvládla ( sice za ubohou trojku ) řez anuloidem, tak nějaký zvláštně střižený rukáv, natož slepice mě nemůžou rozhodit. Jsou to sice jen podpůrné kecy, ale aspoň mě to přinutí to zkusit.V nejhorším zkazím látku. Ale o popelnicích tu už byla řeč. :-D Musíme na to jako Američani: Jsi dobrá, jsi výborná, máš na to, to zvládneš. A když se to nepovede, je třeba se pochválit: No vidíš, je to SUPER!!! Mohlo to dopadnout hůř. :-)
Přeju hezký den bez migrény.

Ještě jednou kuřátka

(Moni, 6. 2. 2008 12:33)

Tak hlásím, že mě snad už migréna opouští :-)) Včera večer jsem se hrabala ve strých PŽ a návod na kuřátka jsem nenašla. Zkusila bych to ušít od oka, problém je, že jakmile je to trojrozměrná věc, mám problém si to představit a rozvrhnout rozložené - bojovala jsem takhle i ve škole s řezy na krychli ... Zkusím to, ale vůbec nedokážu odhadnout výsledek.
Taky jsem včera bojovala s migrénou tím, že jsem zkoušela šít. Dopadlo to bídně, ušila jsem čtyři a tu poslední, jsem musela vypárat, protože jsem na to špatně viděla a byla celá křivě :-( Dnes budu doma až po osmé, to toho taky moc neudělám ... Ach jo.

lastury

(Danule, 5. 2. 2008 12:51)

Moni, určitě Tě pochválíme!! :-)) Tak dokončuj ať se můžeme podívat. Migréna je na draka, tak ať jí brzy usekneš všech deset hlav a můžeš se zase věnovat šití, hledání a nám :-)

Pratktická žena

(Moni, 5. 2. 2008 9:18)

Na tyhle pipky mám návod v předloňské Praktické ženě, zkusím to najít, ale už druhý den mě ničí migréna, tak jsem se k tomu ještě nedokopala. Ale - minulý týden jsem se pustila do těch lastur šitých na stroji, jestli to nějak nepokazím při dokončování, tak by to vůbec nemuselo vypadat zle :-)) Těším se, co tomu řeknete :-))

odkaz

(Danule, 5. 2. 2008 9:03)

tak to zkouším a nefunguje to :-(. Ale! Rovnou teda napíšu, kde jsem je viděla :-). Na rodina.cz/patchwork/ fotoalba a je to JohankaM - druhá stránka: slípky

kuřátka

(Danule, 5. 2. 2008 8:48)

http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=1089661&from_fid=6223&from_kid=32166

doufám, že bude odkaz fungovat - mě vrtají hlavou právě tahle srubová :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »