Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budu ráda, když zde nebo v Návštěvní knize necháte svůj vzkaz, připomínku, námět ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ještě jednou kuřátka

(Moni, 6. 2. 2008 12:33)

Tak hlásím, že mě snad už migréna opouští :-)) Včera večer jsem se hrabala ve strých PŽ a návod na kuřátka jsem nenašla. Zkusila bych to ušít od oka, problém je, že jakmile je to trojrozměrná věc, mám problém si to představit a rozvrhnout rozložené - bojovala jsem takhle i ve škole s řezy na krychli ... Zkusím to, ale vůbec nedokážu odhadnout výsledek.
Taky jsem včera bojovala s migrénou tím, že jsem zkoušela šít. Dopadlo to bídně, ušila jsem čtyři a tu poslední, jsem musela vypárat, protože jsem na to špatně viděla a byla celá křivě :-( Dnes budu doma až po osmé, to toho taky moc neudělám ... Ach jo.

lastury

(Danule, 5. 2. 2008 12:51)

Moni, určitě Tě pochválíme!! :-)) Tak dokončuj ať se můžeme podívat. Migréna je na draka, tak ať jí brzy usekneš všech deset hlav a můžeš se zase věnovat šití, hledání a nám :-)

Pratktická žena

(Moni, 5. 2. 2008 9:18)

Na tyhle pipky mám návod v předloňské Praktické ženě, zkusím to najít, ale už druhý den mě ničí migréna, tak jsem se k tomu ještě nedokopala. Ale - minulý týden jsem se pustila do těch lastur šitých na stroji, jestli to nějak nepokazím při dokončování, tak by to vůbec nemuselo vypadat zle :-)) Těším se, co tomu řeknete :-))

odkaz

(Danule, 5. 2. 2008 9:03)

tak to zkouším a nefunguje to :-(. Ale! Rovnou teda napíšu, kde jsem je viděla :-). Na rodina.cz/patchwork/ fotoalba a je to JohankaM - druhá stránka: slípky

kuřátka

(Danule, 5. 2. 2008 8:48)

http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=1089661&from_fid=6223&from_kid=32166

doufám, že bude odkaz fungovat - mě vrtají hlavou právě tahle srubová :-)

kuřata - slepice

(Dana, 4. 2. 2008 12:35)

http://foto.dama.cz/foto.php?f=246228

Aspoň foto, tyhle jsou minimalistické.

Bernina a já

(Moni, 3. 2. 2008 15:09)

Tak hlásím, že šklolení jsem absolvovala, paní Klátilová je úžasně trpělivá a pohodová, dobrá nálada ji nepřešla ani po pěti hodinách výkladu :-))
Trochu jsem ji šokovala, že si nedělám poznámky, ale já většinou, když si něco zrovna zkouším, tak psát si to už nepotřebuju :-)) Včera jsem doma poprvé zcela samostatně prošila celé odpoledne, troufla jsem si i na BSR-ku. Celkově jsem ze stroje úplně U-N-E-Š-E-N-Á-Á-Á :-)) Musíte přijet a vytkoušet si to taky (to zrovna berte už jako pozvání, jen doladíme termín :-)) ) Nikdy jsem volně neprošívala, novější stroje to zvládají, ale stařeček Pfafík nechtěl ... Budete moct posoudit, jak velký rozdíl to je. Jediné, co mě trošku vadí, je to, že Berninka je pěkně rozcapená, pokud jde o nitě. Já šiju dost obyčejnými no name, ale tahle potvůrka to pozná a "chlupatice" se jí nelíbí. Když jsem jí dala Gutermana, tak to bylo úplně jiný kafe ... Tak to jsou zatím všechny zprávy z bojiště (jo, ještě jsem včera zvládla oddělat jednu jehlu - vybrala jsem špatnou kombinaci patky a stehu) :-)))

Kuřátka

(Dana, 2. 2. 2008 23:37)

Tak prostorová kuřátka jsem nikde nenašla, asi jsem blbě hledala, ale mám už dlouho tyhle slepičí stránky s aplikacemi.
http://www.fatcatpatterns.com/chicken_patterns.htm

Berninka

(Dana, 2. 2. 2008 20:43)

Tak Moniko, honem povídejte a přehánějte ... jak jste nadšená z nové mašinky, když už na ní trénujete? Jestli co nejdříve neodpovíte, máte na svědomí, že zvědavostí prasknu. :-))

Kuřátka pro Danuli

(Moni, 2. 2. 2008 17:26)

Trojrozměrná kuřátka jsem buď neviděla a nebo jsem na to už zapomněla. Nemáš nějakou fotku, nebo jsou někde na netu?
Učím se s novým strojem, tak teď zkoumám různé druhy nastavení, zkouším patky a stehy a trénuju volné prošívání. Z toho taky vyplývá, že jsem nic nového neušila ...
Neplánuješ v dubnu návštěvu mezinárodní výstavy v Praze? Já určitě pojedu, jen nevím, jestli se přihlásit na nějaký kurz.

Monice - kuřátka

(Danule, 2. 2. 2008 8:57)

Ahoj Moni, a co takhle návod na "třírozměrná kuřátka" ?? :-) Blíží se kvapem velikonoce a já ne a ne přijít na to, jak se šijí... :-((.

Smekám ...

(Moni, 29. 1. 2008 12:14)

Dano, Vy mi něco vyprávějte, jak nestíháte ... Viděla jsem jehelníčky, sedáky a ten nový supr blok. Co to bude? Deka? Moc mě to nadchlo a těším se na pokračování :-))

Resty :-(

(Dana, 24. 1. 2008 21:55)

Moni, já prošívám ty větrníčky a nebere to konce. A ty moje plány, darmo mluvit. Jak dlouho se chystám na watercolor, mám tak krásné ladící zbytky kytičkových látek, lákají mě kaleidoskopy, protože mám krásnou látku, z které by to moc pěkně šlo, pak tu mám takový pěkný dětský kousek ze sekáče, docela by se mi chtělo do nějakého šití na papír, no prostě plánů mrak. A do toho pořád ještě doprošívávám tu velkou deku. Vždycky čekám, až se zahojím a zas kousek udělám. Jak říká Lenka, chtělo by to nechodit do práce, nebo zařídt nějak delší odpoledne a večer. A taky tu jsou lyže, večerní lyžování nemělo chybu.

Kytková deka

(Moni, 24. 1. 2008 21:47)

Ty stránky jsou moc hezké, hned jsem se šla podívat a mám chuť to zkusit. Jenže ... Nejdřív musím udělat všechno, co mám načaté a na co už mám nachystané látky ... Ale jarní prostírání nebo alespoň nějakou malou dečku na stůl asi budu muset udělat :-))
Ještě jednou, díky za typ :-)

Dahlie

(Dana, 24. 1. 2008 21:19)

Ahoj Moniko, hledala jsem něco k jiřinám a našla jsem tuhle stránku. Jsou tam pěkné bloky na kytkovou deku. Přímo ji vidím. Nebo jarní prostírání, prostě cokoliv.
Kdo je zvědavý, tak ať najukne:

http://planet-patchwork.de/?action=patch1&lng=german

Jsem věrná ...

(Moni, 14. 1. 2008 21:20)

Jsem věrná svému starému dobrému Pfafíkovi, je to ale proti mé vůli, protože zatím nejsem na Berninku proškolená. Nepodařilo se mi ještě dohnat paní Klátilovou, no snad budu brzy úspěšná :-))
A děkuju za pochvalu Koaly, byla to piplačka, ale líbila se a asi k ní budu šít ještě deku ...

Koala

(Dana, 14. 1. 2008 20:41)

Moniko, zdravím. Koala je mimořádně ňuhňací, moc se Vám povedla. Jen by mě zajímalo, na jakém stroji jste ji uňuhňala. :-)))

Pro Miriam

(Moni, 10. 1. 2008 8:05)

Mrzí mě, že se Ti to nepovedlo, pokud bys chtěla, nabídka, že Ti to pošlu mailem, platí :-)) Jinak hodně úspěchů při šití čehokoliv ... :-)

Tak to teda nevím...

(Miriam, 10. 1. 2008 6:52)

... čím to bude, protože pomalý počítač zrovna nemáme. No nic, zkoušela jsem to tři dny po sobě a nejde mi to, prostě se mi blokne celý internet. Třeba se podívám někde jinde. Ahoj Miriam

Dlaždice ještě jednou ...

(Moni, 10. 1. 2008 6:51)

Dano, šití dlaždic je daleko jednodušší než popsat, jak na to. Tak jsem ráda, že je to pochopitelné, měla jsem trošku obavy, že je návod kostrbatý a nikdo ho nedočte do konce ... :-))


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »