Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budu ráda, když zde nebo v Návštěvní knize necháte svůj vzkaz, připomínku, námět ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dlaždice

(Dana, 9. 1. 2008 20:11)

Taky nemám problém s otevřením návodu. A misím konstatovat, že je naprosto perfektní. Pochopila jsem ho snadno i já. Moni, díky.

Návod na magické dlaždice

(Moni, 9. 1. 2008 17:47)

Ahoj Miriam, já to zkoušela na dvou počítačích, funguje mi to v pohodě. Jestli máš pomalejší PC, tak možná trvá déle načtení, soubor má něco přes 1MB. Pokud bys chtěla, můžu Ti soubor poslat mailem. Stačí když mi tady necháš svoji adresu a nebo mi ji pošleš mailem (můj mail je v kontaktu).
Monika

Magické dlaždice

(Miriam, 9. 1. 2008 14:14)

Ahoj Moniko,
ten návod na magické dlaždice nějak nejde otevřít, vždycky mi to zmrzne a nejde mi nic na netu. Zkus se na to podívat. Ahoj Miriam

Věřte - nevěřte

(Dana, 11. 12. 2007 19:53)

Už na to jdu, vyfotím a hned pošlu. Jasně, že doma nezůstanou. Ale musím říct, že jsem je nešila sama. Včera večer jsme si s manželem otevřeli šampaňské a dělali jsme je spolu. Dámy, to je něco, doporučuju!!!

Zvonečky od Dany

(Moni, 11. 12. 2007 17:57)

Dano, kdepak jsou Vaše zvonečky? Ráda bych si je prohlédla a třeba je dala do Vaší galerie :-)) A jsou určené pro Vaši domácnost nebo poputují dál, jako ty, co jsem dělala (a dělám) já?

Zvoneček

(Moni, 11. 12. 2007 17:55)

Milý pane manželi, uznávám, že jsem si dovolila sebrat zvoneček, který jsem od začátku vyrobila pro Alenku do práce. Ale předtím jste si ho potají vzal z mé tašky ... :-)) Ve zvonečkové mánii, která u nás doma zavládla, se mohl snadno ztratit, ale jak bych to vysvětlila Alence ...? A kromě toho, pane manželi, jste si už přivlastnil deku magických dlaždic a bláznivý polštářek (a to všechno během posledních čtrnácti dnů) :-))
Vaše manželka - pravidelná návštěvnice Vašich krásných stránek o fotografování (mimochodem, kdy se dočkám nové galerie? Náhodou vím, že focení jste měl v poslední době opravdu hodně ...)

Zvoneček

(Dana, 11. 12. 2007 14:38)

O tak krásný zvoneček bych se taky urputně drala. Ale heč, včera jsem si ušila čtyři vlastní.

Zvoneček

(Zákazník, 11. 12. 2007 12:13)

Dobrý den paní Čepková. Jsem stálým návštěvníkem Vašich stránek a neustále bedlivě sleduji, co zde máte nového a jak pokračujete ve svém zdokonalování. Vaše díla se mi moc líbí a jelikož jsem si zrovna jedno vybral - zvoneček na úvodní straně - a vy jste mi ho docela obyčejně sebrala z mého pracovního stolu, tak si chci postěžovat, protože byl můůůj!!! Váš manžel :-)))

šikulce

(Martina, 29. 10. 2007 17:30)

Ahoj Moni.Teda,ty jseš pohotová.Zkusit bych to mohla,ale nemusíš stím návodem spěchat,myslím že by to stačilo až po vánocích.Mám nastříhané 2deky,zachvíli budu péct perníčky a do toho budem trochu bourat zdít a malovat:o).Takže při nejlepší vůli bych se k tomu nedostala.Na str.Bohemia patchwork klubu jsem koukala,líbí se mi a na jaře bych se chtěla jet na setkání podívat.Mám v PHA sestru,tak by to neměl být problém.Měj se moc hezky,zase k Tobě juknu.ahojky Martina

Mrkněte na to, šikulky

(Dana, 29. 10. 2007 12:47)

Je to sice v maďarštině, ale myslím, že to nevadí. Některé věci jsou úžasné.
http://martaneni.uw.hu/main/fooldal.html

Šití přes papír

(Moni, 28. 10. 2007 19:52)

Marti, já jsem z Jičínska, takže do Prahy to nemám zase tak daleko. Jezdím tam na setkání Bohemia Patchwork Klubu, potom na nákupy k paní Warausové a tenhle měsíc jsem tam taky absolvovala kurz lepených křivek, když se o nich tak všude píše ... :-)) To pro mě byla fakt bomba!
Kdybys měla zájem, můžu během listopadu připravit obrázkový návod na šití přes papír, je to moje oblíbená technika. V šablonách ke stažení mám pár hvězd, které se podle toho dají ušít a na internetu je poměrně hodně stránek s různými vzory.
A ještě k pomůckám - život bez podložky, řezáku a pravítka si už vůbec neumím představit :-)) To se radši vzdám ledničky :-))

Šikulce

(Martina, 28. 10. 2007 19:26)

Moni omlouvám se za chyby.Vždy když to odkliknu,tak se chytám za hlavu,co jsem tam zase udělala za chyby.Pa

Šikulka

(Martina, 28. 10. 2007 19:23)

Ahoj Moni.Dík za odpověď.Klidně se červenej,ale chválu jsem fakt nepřehnala.Závidím Ti tu sbírku knih a časopisů.Já bohužel jazyky neovládám,takže kupuji vše jen v češtině.Hodně šikulek píše o patchworku přes papír,asi budu vypadat blbě,ale tuhle techniku vůbec neznám.Stříhám jen podle šablon a snad si pořídím podložku+řezák+pravítko.Moni můžu se zeptat odkud jsi?Typla bych si kolem PHA.Píšu si z děvčaty z Moravy a to je bohužel daleko.Chtěla bych se příští rok přihlásit do některého kursu,tak se snažím dohledat něco blíž mého bydliště.Bydlím přibližně na půl cesty mezi Karlovýmí Vary a CHomutovem.Přeji Ti pohodový fajn týden.Ahojky,Martina

Odpověď Martině

(Moni, 28. 10. 2007 10:21)

Ahoj Marti, skoro se tady červenám nad tou chválou. Jsem strašně moc ráda, že se Ti líbí stránky i moje práce. Mám docela slušnou sbírku zahraničních knih i časopisů, ze kterých čerpám, kromě šití si tak procvičím i němčinu a (bídnou) angličtinu :-))
Na deku paní Dany už se taky moc těším, jsem strašně moc zvědavá na její výsledné veledílo. Drze doufám, že bude zdobit tyto stránky :-)))

pro šikulky

(Martina, 27. 10. 2007 13:51)

Ahoj Moni.Teda,upřímně.Ty a začátečník?Máš úžasné prácičky.Je vidět ta úžasná propracovanost.Barvičky a vzory-prostě nádhera.Já jsem úplný začátečník a když vidím na stránkách tolik šikovných šikulek,pochybuji o své zručnosti.Mám ráda ruční práce jako takové,ale poslední dobou jsem se zaměřila na křížkovou výšivku a patchwork.Bohužel mi chybí praxe a hlavně zkušenosti druhých.Tvoje stránky jsou moc fajn :o)),internet unás začal fungovat asi před 3měsíci,takže jsem začala hledat nějaké zpřízněné duše:to jsem koukala co jich je.U tebe jsem poprvé a vím že né naposled.No a co se týká p.Dany,táké nádhera.Smekám před množstvím dílků na jedné dece.Moni měj se hezky,ať víc šiješ než pářáš.Ahojky,Martina

Díky Hančo :-))

(Moni, 24. 10. 2007 11:43)

Jsem moc ráda, že se stránky i výrobky líbí :-)) Hlavně teď, kdy už čtrnáct dní víc pářu než šiju, mě to moc potěšilo a s novou vervou se vrhám do další práce. Slíbila jsem totiž pár vánočně laděných polštářků na předvánoční trhy do krámku s ručně dělanými výrobky, teď jsem v lehké časové tísni a kazím to víc než je u mě zvykem ...
Hančo, jestli je tu něco, co druhým pomůže nebo je inspiruje, jsem moc ráda. Chystám další šablony na hvězdy šité přes papír, tak snad se mi zadaří je sem během příštího týdne dát :-))

Krásné...

(Hanča, 23. 10. 2007 15:00)

Je tady všechno krásné, učím se patchwork a tyhle
stránky jsou přesné a je tu ještě spousta dalších
krásných věcí. Děkuji.

Smekám ...

(Moni, 12. 10. 2007 11:43)

Dano, opravdu smekám nad tak úctyhodným množstvím sešitých dílků. Práci při prošívání tedy vůbec nezávidím, to je pro mě nejhorší část každého výtvoru ... Ale už se moc těším na nafocený výsledek Vašeho snažení.
Já tento týden moc nestíhám, zazimovávám zahradu a do toho služební cesta - prostě chaos. Ale příští týden už by to mělo polevit (doufám) :-))

Deka

(Dana, 11. 10. 2007 8:30)

Poslušně hlásím, že 10.10.2007 v 10 hodin večer jsem sešila poslední z 4.800 čtverečků. Teď už budu jen kompletovat a prošívat až do vyčerpání. Mám domluveno, že až bude hotovo, deku mi vyfotí profík. Nechci riskovat nepovedené fotky. Pak se ráda pochlubím výsledkem.

Flanel na Rag

(Moni, 3. 10. 2007 17:09)

Dano, ve Švadlence varovali, že se špatně rozžehlují švy a že se málo vytřepí na první vyprání a dlouho pak z něj ještě padá "bordel". Rozžehlit se fakt nedá, ale to mi ani tak nevadilo. A třepil se strašně, asi 1,5 jsem pak čistila pračku, i když jsem deku prala v polštáři ... Stejně jsem pak ale deku ještě máchala v šesti nebo sedmi vodách, abych z toho dostala všechny nežádoucí kousky látky. Myslím, že se to podařilo a příště už se deka bude prát dobře.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »