Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budu ráda, když zde nebo v Návštěvní knize necháte svůj vzkaz, připomínku, námět ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rag

(Dana, 3. 10. 2007 16:56)

Moniko, vánoční rag jsem už chválila, ale ještě k němu mám dotaz. Proč je zprácování flanelu tak náročné? Patchwork jsem z něj už šila a problém nebyl ( žluto - bílo - oranžový polštářek ) a na dětské oblečení jsem s ním pracovala vždycky moc ráda.

Deka

(Moni, 26. 9. 2007 12:29)

Dano, Vaše deka, to bude tedy dílo. Jak velké ústřižky potřebujete a jaké barvy? Mohla bych prohrabat své zásoby ... Jsem strašný škudlil a nevyhodím nic :-)) Nový polštářek dám večer do Vaší galerie.
Já mám rozepsaný rozzlobený dopis do redakce Patchworku na poslední číslo, kde si stěžuju na návod na vánoční Lone Star. Všechno po nich musím přepočítávat, protože žádný rozměr snad neměli správně. Je to vzor 132, když ho někdy budete chtít zkusit, můžu Vám to poslat přeložené a přepočítané.

stav deky

(Dana, 25. 9. 2007 13:49)

Nic moc, 2.900 poštovních známek. :-)
Ale mám spoustu kvalitních výmluv, proč jsem moc nešila. Včera jsem trošku poskočila, dnes to zase bude slabší - večer posilovna. Ale je fakt, že jsem si proti svému přesvědčení odskočila od deky a ušila jeden polštářek, který použiju jako dárek- úplatek, za který dostanu odstřižky, které nutně potřebuju pro další práci na dece. Už mi dochází materiál. A taky se o odstřižky chci podělit s Lenkou, ať má z čeho tvořit.

Děkuji :-))

(Moni, 25. 9. 2007 11:42)

Děkuji za pochvalu, sama jsem byla překvapená, co všechno jsem stihla, když jsem celý týden nedala kapesník od nosu ... Já už se zase těším na Vaši deku, jaký je stav? Minulý týden to bylo, tuším, 2.400 dílků :-)

Pro Moni

(Dana, 25. 9. 2007 8:46)

Moniko, vidím, že jste byla dost pilná. Ten vánoční rag je kouzelný. A to ostatní taky.

Pro Ivanu

(Moni, 25. 9. 2007 7:12)

Moje první Flying geese jsem šila zrychleným postupem, který obecně miluju, a když jsem je sešila k sobě chyběly jim špičky ... Chybami se člověk učí, teď šiju Lone Star, na kterou jsem si v Prameni koupila vánoční látky. Šiju ji ze sedmi různých látek a je to docela mazec, aby se mi špičky potkávaly, tak jak to má být :-))
K batikování jsem se celé léto nedostala, i když už od červnového setkání jsem to měla v hlavě, protože mě Mirka Fáberová svou přednáškou fakt nadchla. Ale ono na to jednou dojde :-)
Na příští setkání se taky už moc těším, v diáři už to mám vyznačeno, abych tam nic jiného neprskla :-)

Taky jsem byla u Pramene

(Ivana, 24. 9. 2007 21:37)

Taky jsem načerpala spoustu inspirace. Za posledních pár dnů jsem nabatikovala několik kusů látky, něco už jsem začala i stříhat. Chci zkusit Flying geese - létající husy. Na obrázku vypadají jednoduše, ale dalo mi trochu práce vymyslet, jak je co nejjednodušeji ušít.
Držím palce do dalšího šití a doufám, že se uvidíme v polovině prosince zase u Pramene.

V Prameni u pramene

(Moni, 16. 9. 2007 21:26)

Dano, přijela jsem domů asi v šest a celý večer jsem stříhala látky. Dnes jsem zase celé odpoledne prala a žehlila látky ... Nakoupila jsem úlně úúúúžasný dětský zimní flanel (pošlu fotku), to bude rag jak víno :-))
Samotné setkání je vždycky úžasné, pokaždé se něco nového naučím a žasnu nad jednoduchostí a genialitou některých fíglů.

Hotel Pramen

(Dana, 16. 9. 2007 21:20)

Moniko, to musela být zase pobídka do něčeho nového se pustit. Prohlížím, kochám se a děkuji za zprostředkování zážitku. Nádhera!!!

Evě

(Moni, 15. 9. 2007 17:35)

Ahoj Evo,
vůbec nejsi drzoun, tohle je fakt dost náročný a zdlouhavý postup a dělám ho tehdy, když se chci "předvést" a u hodně malých aplikací. Aplikace hustým entlem je fajn věc, kterou taky používám (a často :-)) Tenhle postup byl na konkrétní přání, kdy to přišívání nemá být patrné. Určitě existuje hodně dalších možností, viděla jsem i medvídka přiaplikovaného výšivacím kroužkovým stehem ...
Měj se moc hezky, jsem ráda, že se Ti na těchto stránkách líbilo :-))
Moni

drzoun

(Eva, 15. 9. 2007 13:50)

Ahoj,
obdivuju všechny,co mají šikovné ručičky a spoustu trpělivosti:-)
Ptohlédla jsem si tvouje stránky a je to tu moc pěkné a spousta věciček.
Píšu drze kvůli aplikacím.Dívala jsem se do návodu,kde popisuješ aplikování čepičky panence.Živím se výrobou svetrů s aplikacemi a teda musím konstatovat,že bych si nevydělala ani na slanou vodu.Všechny aplikace přišívám na stroji hustým entlem.Takže obdivuju i zručnost přišívání tímhle způsobem.
Ahoj Eva

Pro Martinu

(Moni, 14. 9. 2007 21:34)

Ahoj Martino,
nemůžu tajit, že mě Tvá pochvala moc těší :-)) Šití přes papír patří k mým oblíbeným a ráda bych na příští výstavu v Praze ušila touto technikou deku. Jen si říkám, jestli to ode mě není přeci jen dost velká drzost ...
Měj se krásně :-)

Začátečník?

(Hoksela, 13. 9. 2007 6:40)

Ahoj Moni,
píšeš, že jsi začátečník, ale nepoznala bych to. Jsi moc šikovná a vidím, že stejně jako já máš oblíbené Bonetky a asi i dětské věcičky. Moc se mi líbí polštářek s medvídky v kombinaci želeno-červené a i dětská deka se srdíčky, ale ne, máš tady hezké všechno. Chci si napsat o jednu knihu papírové techniky pod stromeček, už mi teče po ní slina asi půl roku, zatím čerpám jen z netu. Dívala jsem se, že ty už jsi vyzbrojená knihou a ne jednou.
Moni, ať se ti daří při tvé tvorbě nadále tak dobře jako teď, určitě zase někdy přijdu namrknout. Měj se hezky, Martina

Teď se tady červenám

(Moni, 12. 9. 2007 10:39)

Milá Dano, tolik chvály si určitě nezasloužím, protože Vaše výtvory jsou příjemným obohacením těchto stránek. Jsem moc ráda, že na sebe máme kontakt a už se moc těším i na osobní setkání.

Péťovi

(Moni, 12. 9. 2007 10:36)

Pro mé patchworkářské a počítačové počínání je třeba hodně trpělivosti a Ty ji máš se mnou i s mými občas asi nereálnými požadavky. A jsem ráda, že jsi mi stále k dispozici, protože bych konečně měla ráda rozšířené stránky i o vyšívání a háčkování. Všechny ty věcičky, které máme ve skříni, určitě stojí za zveřejnění ...
Takže i když Ti děkuji stále a patřičně si Tě hýčkám, tak ještě jednou veřejně říkám: DĚKUJI :-)

Poděkování Monice a jejímu webmasterovi

(Dana, 12. 9. 2007 9:50)

Chtěla bych taky vyslovit poděkování Monice a jejímu manželovi za to, že mi umožnili ukázat moje dílka i ostatním. Nejen, že se Monika dělí o rady a návody, ale i nezištně poskytla prostor na svých stránkách někomu jinému. Je to SUPER holka !!!

naše PC že není přípraveno?

(Petr, 12. 9. 2007 8:38)

Teda Moni, náš počítač včetně dvorního webmastera je ti stále k dispozici, to, co neumožnilo na stránkách vytvořit více galerií nebylo vinou našeho PC, ale toho, že prostě to e-stránky nedovolují, jde tam zhotovit jen jedna sekce Fotogalerie. S pozdravem lehce dotčený "webmaster" :-)))

všem bohyním jehly

(Alena, 12. 9. 2007 7:58)

Tak se tady probírám těmi skvosty na fotkách, diskuzí a návody a smekám před vámi děvčata! Tolik zapálených a šikovných ručiček! Moniku to tedy vzalo pořádně! Je mi líto, že nemohu přispět, ale sleduji a fandím!!
Alena

Pro Danu

(Moni, 10. 9. 2007 16:48)

Z počítače bývám někdy pořádně vytočená. Sice i doma i v práci stále upgradeujeme, ale když si pak vymyslím nějakou "lahůdku", narazím na to že PC není na takové vylomeniny připraveno ... Takže chápu Váš smutek. Ale na druhou stranu, já se ráda na něco těším, tak teď to budou Vaše fotečky, které budu napjatě očekávat :-)) To už bude určitě i Bargello :-))

Pro Moni

(Dana, 10. 9. 2007 15:04)

Mne zase bere "Bouře na moři", ale já nemám rozešitých víc věcí, vždycky každou dotáhnu až do konce a potom jdu do další. Takže až na to přijde řada. A samozřejmě mám ještě v hlavě další věci, které chci zkusit, po současném rozešitém Bargellu to bude Watercolor. Jinak jsem nešťastná ( ale to je silné slovo, jsem totiž veskrze pozitivní člověk ), protože počítač doma je dle sdělení manžela totálně umřelý a bude to stát balík. Takže jsem odkázaná na tenhle, z kterého nejsem schopná nijak poslat fotky. Prostě neprojdou. Snad nebude oprava domácího mozku trvat dlouho a obrázků se dočkáte.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »